Podsumowanie II zjazdu

Zakończył się II zjazd Sygnity Ekstraligi. Nie zabrakło w nim ciekawych pojedynków i rozstrzygnięć.

W 5. rundzie swoje pierwsze punkty stracił dotychczasowy lider Votum SA Polonia Wrocław remisując z beniaminkiem ligi i drużyną do tego momentu bez punktów LKS „Wrzos” Międzyborów. Drużyna z Międzyborowa mogła sprawić jeszcze jedną niespodziankę w 6. rundzie z WASKO Hetman Katowice, ale ostatecznie uległa 2,5:3,5. Obecny mistrz Polski wygrał wszystkie 3 pojedynki i zrównał się punktami z drużyną z Wrocławia. Podobnie drużyna z Gorzowa nie dała szans przeciwnikom i dzięki małym punktom prowadzi w tabeli.

gorzow  fot. Marek Ścisły

Na 4. miejscu z 8 punktami umocniła się Akademia Szachowa Gliwice, która przegrała z Wasko Hetman Katowice by następnie odnieść zwycięstwa z drużynami z Wiszni Małej i Legnicy. Z 6 punktami kończy zjazd Baszta MOS Żnin. We Wrocławiu mierzyła się jednak z silnymi rywalami: gospodarzami oraz drużyną z Gorzowa, którym uległa 3,5:2,5. Tym samym bilansem, ale na swoją korzyść, zakończyła mecz z TS Wisłą Kraków.

Miejsca 6, 7, 8 i cztery punkty na koncie mają 3 drużyny. TS Wisła Kraków przegrała 3 rundy najniższym wynikiem 3,5:2,5, ale we wszystkich meczach miała swoje szanse. Miedź Legnica powiększyła swój dorobek punktowy wygrywając z Wisłą Kraków. SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza odniosła 2 cenne zwycięstwa z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie i jest blisko by pozostać w ekstralidze na kolejny rok.

1 punkt i 9 miejsce zajemuje beniaminek LKS „Wrzos: Międzyborów, który zabrał ważny punkt Poloni Wrocław. Bez punktów pozostaje wciąż Baumatech Wisznia Mała mimo silnego dopingu swoich kibiców.

Silnym punktem drużyny z Katowic był arcymistrz Bartosz Soćko, ktory zdobył komplet punktów.

b-socko fot. Marek Ścisły