Wasko Hetman Katowice mistrzem Polski

Wasko Hetman Katowice został drużynowym mistrzem Polski. Drużyna z Katowic obroniła tytuł sprzed roku i ponownie wygrała Sygnity Ekstraligę. katowice-i-miejsce

Punkt mniej (16pkt) i srebrny medal mistrzostw zdobył ubiegłoroczny brązowy medalista KSz Stilon Gorzów Wlkp., który przez długi czas turnieju prowadził. Brązowymi medalistami Sygnity Ekstraligi zostali zawodnicy Votum SA Polonia Wrocław (14pkt.), którzy na ostatnim zjeździe ulegli późniejszym mistrzom oraz zremisowali z drużyną z Gorzowa.

Na 4. miejscu uplasowała się Akademia Szachowa Gliwice (11pkt), tuż za nią z 9 punktami Baszta MOS Żnin, która na ostatnim zjeździe odniosła 2 zwycięstwa. Beniaminek tegorocznej Ekstraligi, powracająca po kilku latach przerwy drużyna KSz Miedź Legnica zajęła 6. Miejsce z dorobkiem 8 punktów. Przed spadkiem obroniły się również drużyny SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza oraz TS Wisła Kraków. I-sze zwycięstwo w Ekstralidze na ostatnim zjeździe odniósł debiutant tych rozgrywek OKSir Baumatech Wisznia Mała, jednak było to za mało na utrzymanie się w elicie. Z 1 punktem mistrzostwa zakończył UKS „Wrzos” Międzyborów.

Nagrody indywidualne za najlepsze wyniki na poszczególnych szachownicach zdobyli:

I szachownica   Yuriy Kryvoruchko

II szachownica   Mateusz Bartel

III szachownica  Kamil Dragun

IV szachownica  Tomasz Warakomski

V szachownica   Bartosz Soćko

VI szachownica  Monika Soćko