Komunikat II zjazdu

Komunikat II zjazdu

Komunikat organizacyjny

73. Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach

Ekstraliga II Sesja – Wrocław, 29 wrzesień – 1 październik 2017 r.

 

Termin i miejsce

29 wrzesień -1 październik 2017 roku

Klub Szachowy Polonia Wrocław Ul. Wita Stwosza 37-38, Wrocław

 

Organizator

Klub Szachowy Polonia Wrocław sp. z o.o. Al. Wiśniowa 47, 53-126 Wrocław

 

Strona internetowa

www.ekstraliga.pzszach.pl

 

Sędziowie

Sędzia główny IA Rafał Siwik – rafal@siwik.pl

 

Program rozgrywek

Uroczyste otwarcie II zjazdu:    29.09.2017 godz. 14:45

Runda I:                                         29.09.2017 godz. 15:00

Runda II:                                        30.09.2017 godz. 15:00

Runda III:                                      01.10.2017 godz. 10:00

Zakończenie zjazdu:                    01.10.2017 godz. 15:00

 

Warunki uczestnictwa

Zgodnie z Regulaminem Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Organizator nie pośredniczy w zakwaterowaniu.

Wyżywienie: proponujemy skorzystanie z restauracji szachowej Itinetris – więcej informacji: restauracja@itineris.pl lub 71 37181 76

 

Członek Zarządu

Artur Czyż

 

Zmiana terminu III Sesji Ekstraligi 2017

Zmiana terminu III Sesji Ekstraligi 2017

Na wniosek grupy zawodników reprezentujących kluby Ekstraligi, Wiceprezes Polskiego Związku Szachowego  ds. Sportu Wyczynowego Jacek Gdański, po konsultacjach z biurem PZSzach oraz środowiskiem, podjął decyzję o zmianie terminu III Sesji Ekstraligi na 24-26.11.2017 roku. Zjazd odbędzie się w Katowicach, a współorganizatorem jest KSz Hetman Katowice.

Dotychczasowy termin 20-22.10.2017 kolidował z rozgrywkami innych lig, w których występuje spora grupa Polaków: Niemieckiej Bundesligi oraz Ligi Słowackiej.

Skład Ekstraligi 2017

Skład Ekstraligi 2017

Prawo do gry w Ekstralidze Szachowej w 2017 roku mają następujące drużyny:
1 WKS Kopernik (Beniaminek)
2 Sz.S.O.N. „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza
3 KSz STILON Gorzów Wlkp. (Srebrny Medalista 2016)
4 TS Wisła Kraków
5 VOTUM SA POLONIA Wrocław (Brązowy Medalista 2016)
6 Baszta MOS Żnin
7 Akademia Szachowa Gliwice
8 UKS Hetman Częstochowa (Beniaminek)
9 WASKO HETMAN Katowice (Mistrz 2016)
10 KSz MIEDŹ Legnica