Podsumowanie I Zjazdu

Zakończył się I Zjazd Sygnity Ekstraligi. 3 rundy rozegrane w gorzowskiej Bibliotece wyłoniły lidera, którym został VOTUM SA Polonia Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała wszystkie 3 mecze (6pkt.) pokonując Akademię Szachową Gliwice, K.Sz. Miedź Legnicę oraz SzSON „Zagłębie” Dąbrowę Górniczą. Silnymi punktami w zespole byli Mateusz Bartel i Oskar Wieczorek (2,5 pkt. odpowienio na drugiej i piątej szachownicy).

DSC06193

Votum SA Polonia Wrocław fot. W. Zawadzki

Punkt mniej mają drużyny mistrza i brązowego medalisty z zeszłego roku: Wasko Hetman Katowice i KSz Stilon Gorzów Wlkp., które w 3. rundzie podzieliły się punktami. Za nimi z dwoma zwycięstwami i 4 punktami znajdują się trzy zespoły: Akademia Szachowa Gliwice, Baszta MOS Żnin i TS Wisła Kraków. Z jednym zwycięstwem z Gorzowa wyjechał beniaminek K.Sz. Miedź Legnica, która pokonała debiutanta ekstraligi, drużynę z Wiszni.

DSC06196

K.Sz. Miedź Legnica fot. W. Zawadzki

Nieudanie rozpoczęły mistrzostwa nowe drużyny: wspomniana już OKSiR Baumatech Wisznia Mała i LKS „Wrzos” Międzyborów. Wśród drużyn bez punktów znalazła się też SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza, która trafiła na silnych rywali w tym zjeździe.

Najlepszym zawodnikiem zjazdu został arcymistrz Kamil Dragun z KSz Stilon Gorzów Wlkp., który wygrał wszystkie 3 partie pokonując Pawła Weicholda, Łukasza Cyborowskiego i Kamila Mitonia.

dragun

Arcymistrz Kamil Dragun fot. W. Zawadzki

 

DSC06462

LKS “Wrzos” Międzyborów, tuż przed 2. rundą, wspiera reprezentację Polski w piłce nożnej przed meczem ze Szwajcarią.  fot. W. Zawadzki